Przekłuwanie uszu jak dbać? Czyli sposoby pielęgnacji ucha po przekłuciu.

Wśród rozmaitych ozdób na cele człowieka prym wiodą kolczyki. Jest to domena przede wszystkim kobiet, lecz bywają i panowie z tego typu dodatkiem. Uszy przekłuwają kilkuletnie dzieci, jak i osoby dojrzałe. Jednak w każdym przypadku warto podejść do tego zagadnienia z galową i przemyśleć całą sprawę. Chodzi bowiem o to, aby w zarodku stłumić ewentualne przykre konsekwencje tego zabiegu. Dlatego też z niniejszego tekstu dowiemy się nieco na temat tego, jak zadbać o uszy po przekłuciu. Każdy, kto chce mieć taką ozdobę koniecznie, musi należycie podchodzić do kwestii pielęgnacji skóry wokół uszu. Zatem w dalszej części przekażemy garść informacji na ten temat.

Gdzie można wykonać piercing – ile kosztuje przebicie ucha u kosmetyczki?

To, gdzie wykonamy zabieg przekłuwania uszu, jest szalenie istotne. Tym samym pod żadnym pozorem nie powinniśmy ryzykować w miejscu sobie nieznanym i przypadkowych. Bardzo łatwo bowiem nabawić się jakiejś infekcji lub też z powodu kiepskich umiejętności wykonawcy. Zatem, jeśli zależy nam na bezpieczeństwie, dokonajmy gruntownej oceny upatrzonego miejsca. Ważne są tu też uprawnienia pracownika danego zakładu kosmetycznego. Można też skorzystać z usług typowego piercera lub salonu tatuażu, ale jest to często droższe. Skoro już jesteśmy przy kosztach, to warto im się również przyjrzeć. Suma za tego typu usługę jest zależna od użytej techniki. Można więc zdecydować się na przekłuwanie igłą lub specjalnym pistoletem. Ile kosztuje przebicie ucha u kosmetyczki? Ceny wahają się tu od 30 do 100 zł, gdzie w przypadku wyboru pistoletu zapłacimy mniej. W obu przypadkach w ramach usługi wliczony jest również leczniczy kolczyk.

Co należy robić, aby zadbać odpowiednio o uszy po zabiegu?

Oczywistym faktem jest, że przekłuwając ucho, wytwarzamy w nim ranę, które musi mieć warunki do szybkiego gojenia. Trzeba zatem dbać o higienę, aby nie doprowadzić do infekcji. Każdy kontakt z uchem i ewentualne wyjmowanie kolczyka musi być poprzedzony umyciem dłoni. Nie tylko mydłem, ale i solą fizjologiczną. Na pewno nie wolno polewać rany alkoholem czy wodą utlenioną. Trzeba też uważać przy kąpieli i zakładaniu/zdejmowaniu odzieży, aby nie zerwać kolczyka.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *